Hlavní prostor kinokavárny je výrazně protáhlý, proto jej členíme na 3 části, které nejsou souměrné.
Tyto části zároveň plní různé provozní požadavky sálu od denní kavárny po projekci filmu.
První slouží jako prostor baru a volného pohybu dětí.
Druhá část, která prostor výrazněji člení vyvýšeným hledištěm, slouží k pohodlnějšímu sezení v sedačkách – tento prostor více zabydlujeme dřevěnými obkladem, který probíhá ze stěny na strop. Obklad je tvořen lamelami s motivem oblaků. Materiálové pojetí baru navazuje na dřevěný obklad střední části, stejně jako grafika na stěně za barem.
Třetí část prostoru pojednáváme méně výrazně, neboť musí umožňovat největší změny provozu. Například může sloužit jako volný prostror během koncertu, při provozu kavárny nebo divadelním představení zde budou rozmístěny židle se stolky a během projekce filmu boudou židle uspořádány klasicky v řadách.
Portál jeviště a vyvýšené pódium s černým vykrytím v místě stávající kanceláře navrhujeme jako účelový prostor bez dekorace, aby neovlivňovala budoucí scénografii představení a také nerušila při sledování filmu.
Pro splnění technicko-provozních požadavků navrhujeme podél celé pravé stěny těžký akustický závěs a koberec v celé ploše sálu. Akustické podhledy v jednotlivých zónach mají rozdílnou výšku a podporují tak jejich členění.
Osvětlení z důvodu projekce navrhujeme jako zapuštěné v podhledu, aby nerušilo projekci. Pouze nad barem navrhujeme zavěšenou osvětlovací konzolu.