Umístění Moravskoslezského domu pro umění a kulturu na nám. Dr. E. Beneše v Moravské Ostravě přinese tomuto místu důležité naplnění a využití, které je v současné době minimální. Zároveň podpoří vliv centra jako historickokulturního a stane se protipólem komerčního centra Nové Karoliny. Tímto také tato dvě centra spojuje.
Z historického hlediska kulturní náplň objektu navazuje na Německý kulturní dům, který byl po 2.sv. válce zbořen. V návrhu obnovuji jeho pozici. Kulturní dům tedy uzavírá nám. Dr. E. Beneše a odděluje jej od rušné Nádražní ulice. Současně vrací charakter malému náměstí před budovou České spořitelny.
Hlavní vstup orientuji na plochu náměstí, které pozvolna přechází v parkové plochy. V návaznosti na sousedící budovy (obchodní dům Ostravica a Nesselrothův dům) a také pro zvýšení lukrativnosti území i objektu navrhuji v parteru co nejvíce ploch pro obchod a služby.
Vlastní řešený objekt bude mít charakter veřejného hudebního sálu a dalších prostorů hudebně dramatické laboratoře, a to jako zařízení pro múzické zaměření vysoké školy využívané hojně i veřejností. Budova je rozdělena na dvě části, soukromou pro účinkující, zaměstnance a studenty a veřejnou pro diváky. Veřejná část-foyer pro diváky je orientována především směrem k ulici Zámecká, v jednotlivých patrech otvírá své výhledy na nám. Dr. E. Beneše nebo na ul. Nádražní. Soukromá část je rozdělena po stranách sálu a v prostoru za sálem (podél fasády OD Ostravica) ji spojují chodby.
Umístění objektu limituje velikost půdorysné plochy. Vzhledem k tomu jsou navrženy vykonzolovaná patra, která zároveň vytvářejí ochozy. Ochozy umožňují kontakt diváků, účinkujících a studentů s venkovním prostředím. Objekt se tak neuzavírá sám do sebe a jeho funkce se projevuje na fasádách. Vykonzolovaná patra vytvářejí abstraktní kompozici hmot. Ta je podpořena použitím pláště z polykarbonátu, který je prosvětlen.